Get Paid to Walk:- 15+ Best Apps that Pay You to Walk | ଚାଳିବା ସମୟରେ ଇନକାମ କରନ୍ତୁ ।

ଚାଲିବା ପାଇଁ ଦେୟ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ [Get Paid to Walk]। 15+ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଆପ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଦେୟ ଦିଏ ।
ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମାନବ ଜୀବନର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରେରଣାଦାତା । ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ଚାଲିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରେରଣା ଅଭାବ, ଏଠାରେ 15 ପ୍ଲସ୍ ଆପ୍ସର ଏକ ତାଲିକା ଅଛି ଯାହା ବାସ୍ତବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅର୍ଥ ଦେଇଥାଏ ।

ହଁ, ଏହି ଆପଗୁଡ଼ିକ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଆପଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ସପିଂ ଉପରେ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ମାସିକ ଘରୋଇ ବିଲରୁ ବହୁ ଟଙ୍କା କାଟିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ତଥାପି, ଚାଲନ୍ତୁ ଏହି ଚମତ୍କାର 15 ପ୍ଲସ୍ ଆପ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ।

ଚାଲିବା ହେଉଛି ମାନବ ଜାତି ପାଇଁ ବ୍ୟାୟାମର ସର୍ବ ପୁରାତନ ରୂପ । ଯେକୌଣସି ସାଧାରଣ ମଣିଷ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ମାନବ କାର୍ଯ୍ୟ । ପ୍ରାଚୀନ ଲୋକମାନେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜଳ କିମ୍ବା ଆଶ୍ରୟ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ମାଇଲ୍ ମାଇଲ୍ ବାଟ ଅତିକ୍ରମ କରି ବିଭିନ୍ନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଚାଲୁଥିଲେ ।

ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ କିମ୍ବା ଆମ ସମୟରେ, ଚାଲିବା ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂତନ ଫେସନରେ ପରିବର୍ତନ ହୋଇଯାଇଛି । ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ଚାଲୁଛନ୍ତି ।

15 + Apps that Pay You to Walk :

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ଚାଲିବାରେ ଆଗ୍ରହ ଅଛି, ତାହେଲେ ଆପଣ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏହାଦ୍ଵାର ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଲାଭ ହେବ ସହିତ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ନିଜପାଇଁ କିଛି ଅର୍ଥ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ (Get Paid to Walk) । ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୫ ରୁ ଅଧିକ ଆପ୍ ର ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ କରିବୁ ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ଦେୟ ଦେବ ।

1. Winwalk :

ୱିନୱାକ୍ (Winwalk) ଆପ୍ ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ମାଗଣା ପେଡୋମିଟର (pedometer) ଯାହା ଚାଲିବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ କୁ ଗଣନା କରିଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପୁରସ୍କାର ଦେଇଥାଏ । ଆପଣ ଚାଲୁଥିବା ପ୍ରତି 100 ସ୍ଟେପ୍ ରେ ଗୋଟିଏ କୋଏନ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିଥାଏ । ଜଗିଂ, ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିବା, ଉପରକୁ କିମ୍ବା ପାହାଚ ଚଢିବା ଏବଂ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅଧିକ ମୁଦ୍ରା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ।

ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫିଟନେସ୍ ଟ୍ରାକର୍ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଏ । ଏହି ଉପାୟରେ, ଆପଣ ବ୍ୟାୟାମ କିମ୍ବା ଜିମ୍ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ । ୱିନୱାଲକ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସରଳ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ପ୍ରତି 100 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ $ 1 ଦିଅନ୍ତି ।

Get Paid to Walk
Get Paid to Walk

2. Fit Potato :

ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ, ଫିଟ୍କେ-ପୋଟାଟ (Fit Potato) ଆପ୍ କେବଳ ଆଇଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ । ତଥାପି, ଏହା ଏକ ସୁଲଭ ଆପ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଲିବାକୁ ଦେୟ ଦେଇଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଫିଟ୍କେ-ପୋଟାଟ (Fit Potato) ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆପଣ ଚାଲିବା ସମୟରେ ପାଖରେ ନିଜର ଆଇଫୋନ୍ ରହିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ।

ଏଥିରେ ଅନେକ ସାପ୍ତାହିକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ଫିଟ୍କେ-ପୋଟାଟ (Fit Potato) ଆପ୍ ରେ ପାଇପାରିବେ ଯେପରିକି, ଚାଲିବା, ଜଗିଂ, ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିବା । ଯଦି ଆପଣ ଚାଳକ, ଜଗର୍ ଏବଂ ରନର୍ସ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଜିତନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ପୁରସ୍କାର ରାଶିର ଏକ ଅଂଶ ଉପାର୍ଜନ କରିପାରିବେ ।

3. Charity Miles :

ଯେପରି ନାମ ସୂଚାଏ, ଚାରିଟି ମାଇଲସ୍ (Charity Miles) ଆମେରିକା ଏବଂ ବିଦେଶରେ ଚାରିଟି ଗୁଡିକ ପାଇଁ କାମ କରେ । ଏଠାରେ ଆପଣ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିବେ ଯାହା ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ ଚାରିଟି କୁ ଦାନ ହୋଇଯିବ । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ୍ ପାଣ୍ଠି, ଆହତ ୱାରିଅର୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ, ଫିଡିଂ ଆମେରିକା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହି ଆପ୍ କେବଳ ଦାନ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ।

earn money by walking
Get Paid to Walk

ଆପଣ ଚାଲିବା ଏବଂ ଆରୋହଣ ପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟକ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି । ଆପଣ ଏହି ଆପରୁ କେତେ ପଏଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ତାହା ଟ୍ରାକ୍ କରିପାରିବେ । ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଦାନ କରିପାରିବେ ।

4. Sweat Coin :

ଯଦି ଆପଣ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିରେ (Cryptocurrencies)ନିବେଶ କରନ୍ତି, ତାହେଲେ ସ୍ୱିଟ୍ କଏନ୍ (Sweat Coin) ଆପ୍ ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ସ୍ୱିଟ୍ କଏନ୍ (Sweat Coin) ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଲିବା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପଏଣ୍ଟ ଆକାରରେ କିଛି ରିୱାର୍ଡ଼ ଦେଇଥାଏ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିରେ କନଭର୍ଟ କରିପାରିବେ ।

ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଆପ୍ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ କାରଣ ଆଜିକାଲି ସ୍ୱିଟ୍ କଏନ୍ ଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ସପିଂ ଭାଉଚର୍ ପାଇଁ ଆଉଟଲେଟ୍ ସହିତ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ । ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ 5000 ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ ପାଇଁ, ଆପଣ ପାଞ୍ଚଟି ସ୍ୱିଟ୍ କଏନ୍ ପାଇବେ । ଏକ ଦେୟଯୁକ୍ତ କିମ୍ବା ପ୍ରିମିୟମ୍ ସଦସ୍ୟତା ସହିତ, ଆପଣ ସ୍ୱିଟ୍ କଏନ୍ ର ଦୁଇଗୁଣା ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ ।

5. Higi : (Get Paid to Walk)

ହିଗି (Higi) ଆପ୍ ର ନୂତନ ସଂସ୍କରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଅନେକ ଉପାୟ ପ୍ରଦାନ କରେ । ଏହି ଟଙ୍କା ଫାର୍ମାସିରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କିମ୍ବା କିଛି ନିର୍ଦିଷ୍ଟ ଦୋକାନରୁ ଫିଟନେସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପୁଷ୍ଟିକର ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ କିଣିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ହିଗି ଆପକୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ ଏବଂ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫିଟନେସ୍ ଟ୍ରାକର୍ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କିମ୍ବା ଆଇଫୋନରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ । ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ହିଗି ଆପ କୁ ଅନ କରି ଆପଣ ଚାଲନ୍ତି, ଏହି ଆପ ଆପଣଙ୍କ ଫୁଟ ଷ୍ଟେପ୍ କୁ ଟ୍ରାକ୍ କରିଥାଏ । ଜଗିଂ, ଚାଲିବା ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଏହି ଆପ ସେମାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଆକାରରେ କିଛି ରିୱାର୍ଡ଼ ଦେଇଥାଏ ।

walk and earn money
Get Paid to Walk

6. StepBet :(Get Paid to Walk)

StepBet ହେଉଛି ଏକ ଆପ୍ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ନିଜକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିପାରିବେ । ସପ୍ତାହରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟକ ପଦଯାତ୍ରା କରିବାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ଉପରେ $ 40 ବାଜି ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରନ୍ତି, ଷ୍ଟେପବେଟ୍ ଆପଣଙ୍କର $ 40 ଏବଂ ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ନଗଦ ଫେରସ୍ତ କରିବ ।

7. Achievement :

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଆଚିଭମେଣ୍ଟ ( Achievement )ଆପ୍ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦେୟ ଦେଇଥାଏ । ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ 10,000 ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ ପାଇଁ ଏହି ଆପ $ 10 ଦେଇଥାଏ । ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ, ଆପଣ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ଚାଲିବା ଦ୍ୱାରା $ 30 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ । ଆପ୍ ରେ ଥିବା ଟ୍ରାକର୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଯେ ଆପଣ $ 10 ମୂଲ୍ୟର ପଏଣ୍ଟ ପାଇବା ଠାରୁ କେତେ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହାର ବିଶେଷ୍ୟତ୍ଵ ହେଉଛି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଚାଲିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ । ଏହା ଅନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ ଆପ୍, ଗାର୍ମିନ୍ (Garmin) ଏବଂ ଫିଟ୍ ବିଟ୍ (FitBit) ସହିତ ସହଜରେ ସଂଯୋଗ କରେ । ତେଣୁ, ଆପଣ ଦୁଇଟିକୁ ସିଙ୍କ କରି କିଛି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ।

ଆଚିଭମେଣ୍ଟ ଆପ୍ ବାସ୍ତବରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରି ଚାଲିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ । ଏଥିରେ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଥାଏ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଜିତିପାରିବେ ।

8. Map My Walk :

ମେପ୍ ମାଇ ୱାକ ( Map My Walk ) ଆପ୍ ଆଉ ଦୁଇଟି ଭରର୍ଜନ ସହିତ ଆସେ, Map My Fitness and Map My Run । ମେପ୍ ମାଇ ୱାକ ( Map My Walk ) ଆପ୍ ଆପଣ କରୁଥିବା ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ପ୍ରକାର ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । ଆପଣ ଏହି ଆପଗୁଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି କିଛି ପୁରସ୍କାର ଜିତିବେ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଆପଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସିଟି ଆପଣଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନଗଦ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ । ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେମାନେ ଅଣ୍ଡର ଆର୍ମର୍ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ।

ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ପୋଜିସନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ (ଜିପିଏସ୍) ସେବା ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । କାରଣ ଏହା ଆପ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଯାହା ଆପଣ ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅବସ୍ଥାନ | ଏଥି ସହିତ, ମ୍ୟାପ୍ ମାଇ ୱାକ୍ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ FitBit, Garmin ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆପ୍ ସହିତ ସିଙ୍କ କରେ ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ ।

9. Life Coin :(Get Paid to Walk)

ଲାଇଫ୍ କୋଏନ୍ ( Life Coin ) ଆପ୍ ହେଉଛି ଏକ ଉପଭୋକ୍ତା-ଅନୁକୂଳ ଆପ୍ । ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଟେପ୍ ପାଇଁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପଏଣ୍ଟ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫିଟନେସ୍ ଆପ୍ ସହିତ ସହଜରେ ସଂଯୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବ । ଆପଣକୁ କେବଳ ଚାଲିବା, ଜଗିଂ କିମ୍ବା ଚାଲିବା ପାଇଁ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

ଆପଣ ଆମାଜନ, ଆପଲ୍ ଷ୍ଟୋର୍ କିମ୍ବା ଏପରିକି ନଗଦ ପାଇଁ, ମାଗଣା ସପିଂ ଭାଉଚର୍ ଭଳି ରୋମାଞ୍ଚକର ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଲାଇଫ୍ କୋଏନ୍ ବିନିମୟ କରିପାରିବେ । ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ, ଆପଣ ଏହି ଲାଇଫ୍ କୋଏନ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ଚାରିଟୀ କୁ ମଧ୍ୟ ଦାନ କରିପାରିବେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ଟାଇ-ଅପ୍ ଅଛି । ଲାଇଫ୍ ମୁଦ୍ରାରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପେଆଉଟ୍ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରିପାରିବେ

app that pays you to walk
Get Paid to Walk

10. Healthy Wage :

ବାସ୍ତବରେ, ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ନିଜର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରନ୍ତି ତେବେ ହେଲଦି ୱେଜ ( Healthy Wage ) ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ରିୱାର୍ଡ଼ ଆକାରରେ କିଛି ଟଙ୍କା ଦେଇଥାଏ । ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିବା, ଜଗିଂ, ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

ଏହି ଆପ୍ ବେଟିଂ ଉପରେ କାମ କରିଥାଏ । ଅର୍ଥ, ସପ୍ତାହ କିମ୍ବା ମାସରେ ଆପଣ କେତେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଜି ଲୋଗଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ବାଜି ଜିତିଯିବେ, ତେବେ ଆପଣ ଅତିରିକ୍ତ ନଗଦ ସହିତ ମୂଳ ରାଶି ଫେରି ପାଇବେ ।

11. Lympo :(Get Paid to Walk)

ଚାଲିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ପାଇଥିବା ପଏଣ୍ଟ ପାଇଁ ଲିମ୍ପୋ (Lympo) ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ LYM ନାମକ ନିଜସ୍ୱ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିରେ ପେମେଣ୍ଟ କରେ । ଏହି ଆପର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଏହା ଘର ଭିତରର ଚାଲିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ଦିଏ । ଏହାର ଅର୍ଥ, ଆପଣ ନିଜ ଘର ଭିତରେ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିବା ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ ।

ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା LYM କୁ, ମାଗଣା ସପିଂ ଭାଉଚର୍ ଏବଂ ଫିଟନେସ୍ କିମ୍ବା କ୍ରୀଡା ସାମଗ୍ରୀ ଚୟନ ଦୋକାନରେ ବିନିମୟ କରିପାରିବେ ।

12. Carrot :(Get Paid to Walk)

Carrot ହେଉଛି ଏକ ସରଳ ଆପ୍, ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ବୁଲିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କିମ୍ବା ନିଜ ପାଇଁ କିମ୍ବା ଘରେ କିମ୍ବା ବଗିଚାରେ ୱାକ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଚାଲିବା ସମୟରେ ଏହାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିରେ ଥିବା ପେଡୋମିଟର ଆପଣଙ୍କ ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ କୁ ସହଜ ରେ ଟ୍ରାକ କରିଥାଏ ।

ଯଦି ଆପଣ ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ଜଗିଂ, ଡୌଡ଼ିବା କିମ୍ବା ଚାଲିବା, କ୍ଳାଈମ୍ବ ଆଦି ଏକ୍ଟିଭିଟି କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଗାଜର Carrot ଆପ୍ କୁ FitBit ସହିତ ସିଙ୍କ କରିପାରିବେ । ଏହି ଉପାୟରେ ଆପଣ ଅଧିକ ପଏଣ୍ଟ ପାଇପାରିବେ । ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣ ସପିଂ ଭାଉଚର୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ଆକାରରେ ପ୍ରତି 10,000 ପଏଣ୍ଟ ପାଇଁ ପେଆଉଟ୍ ନେଇ ପାରିବେ ।

13. PK Rewards :

ପି.କେ ରିୱାର୍ଡସ ( PK Rewards ) ଆପଣଙ୍କୁ ଜଗିଂ, ଚାଲିବା ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ ସହିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଦେଇଥାଏ । ସେହି ଉପାୟରେ, ଆପଣ ଯେତେ ଅଧିକ ଚାଲିବେ, କିମ୍ବା ଫିଟନେସ୍ ଏକ୍ଟିଭିଟି କରିବେ, ଆପଣ ସେତେ ଅଧିକ ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ ।

ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଫର୍ଟ୍ସ କୋଏନ (Effort Coins) ଦେଇଥାଏ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଏଫର୍ଟ୍ସ କୋଏନ (Effort Coins), ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିମାଣର ନଗଦ ମୂଲ୍ୟ ଅଟେ । ଚାଲିବା ସମୟରେ ଆପଣ ପାଇଥିବା 20 ପଏଣ୍ଟ $ 1 ସହିତ ସମାନ । ପେଆଉଟ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ $ 10 ମୂଲ୍ୟର ଅତି କମରେ 200 ପଏଣ୍ଟ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ପଡିବ । ସେମାନେ ନିୟମିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଅଧିକ ପଏଣ୍ଟ ପାଇପାରିବେ ।

Get Paid to Walk

14. Fit for Bucks :

ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଫିଟ୍ ଫର୍ ବକ୍ସ ( Fit for Bucks ) ଆପ୍ ସହିତ ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ 20,000 ଷ୍ଟେପ୍ ପାଇଁ 20 ଡଲାର ମୂଲ୍ୟର ସପିଂ ଭାଉଚର୍ ଭଳି ପୁରସ୍କାର ପାଇପାରିବେ । ଆପଣଙ୍କ ଆପରେ ଏହି ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକ ଆକ୍ଟିଭ କରିବା ପାଇଁ, ଚାଲିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ।

ପ୍ରତିଦିନ ଜଗିଂ, ଡୌଡ଼ିବା, ଚାଲିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ, ଫିଟ୍ ଫର୍ ବକ୍ସ ( Fit for Bucks ) ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପଏଣ୍ଟ ଦେଇଥାଏ । ସପିଂ ଭାଉଚର ଆକାରରେ $ 20 ର ପେଆଉଟ୍ ନେବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 20,000 ପଏଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ।

15. Runtopia :

ରଣ୍ଟୋପିଆ (Runtopia) ମୁଖ୍ୟତଃ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଦୌଡିବା (Running) ସେମାନଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଏକ ଅଂଶ । ଏହା ପୁଣି ଏକ ଅତି ସରଳ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତା-ଅନୁକୂଳ ଆପ୍ । ଯଦିଓ ରଣ୍ଟୋପିଆ ନଗଦ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ, ଆପଣ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ପାଇଥିବା ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକୁ ରିଡ଼ିମ କରିପାରିବେ ।

16. Yodo :(Get Paid to Walk)

ଶେଷରେ, ୟୋଡୋ ( Yodo ) ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ 1,500 ଫୁଟ ସ୍ଟେପ୍ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ 300 ପଏଣ୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରେ । ୟୋଡୋ, ପେପାଲ (PayPal) ମାଧ୍ୟମରେ ନଗଦ ପ୍ରଦାନ କରେ । ପେପାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ପେଆଉଟ୍ ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ 10,000 ପଏଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ।

ଏହି ଆପରେ ଅନେକ ବିଶେଷତ୍ଵ ଅଛି ଯେପରିକି ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ଫିଟନେସ୍ ଟ୍ରାକର୍ ସହିତ ସିଙ୍କ୍ କରିବା, ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫିଟନେସ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଇତ୍ୟାଦି ।

Also Read:-

Leave a Comment